WKU

Aktualności

2014-10-01

Festiwal siatkówki w Klwowie

Jeszcze na dobre nie przebrzmiały echa Mistrzostw Świata i wspaniałego występu reprezentacji Polski a tymczasem fani sportu w regionie radomskim otrzymali  kolejną dawkę siatkarskich emocji. Od piątku do niedzieli w Kozienicach, Starachowicach i Klwowie, rozegrane zostały Turnieje siatkarskie  im. Jana Skorżyńskiego.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny: mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys, Dukla Liberec drugi zespół Czech, Aich/Dob Posojilinica czołowa drużyna Austrii oraz gospodarze - Cerrad Czarni Radom.

W niedzielę - 28 września - Hala Sportowa Arena Klwów gościła znanych siatkarzy z różnych stron Europy. Kibice mogli podziwiać zmagania wielu znakomitych sportowców. W drużynie mistrza Niemiec wystąpili między innymi: Robert Kromm, Tomas Kmet, a także Rob Bontje i mistrz olimpijski z 2008 roku Scott Touzinsky, w teamie czeskim Adrain Patucha znany z występów na polskich parkietach, natomiast w składzie austriackim nasz rodak Stanisław Wawrzyńczyk. Nie można również zapomnieć o polskiej drużynie, w której wystąpili między innymi Bartosz Bołądź, Daniel Pliński oraz brązowi medaliści Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej -  Lukas Kampa i Dirk Wesphal.

Po tegorocznej wygranej naszych siatkarzy w Mistrzostwach Świata sport ten stał się bardzo popularny w Polsce. Dowodem na to byli zgromadzeni kibice w Arenie Klwów, którzy ze zniecierpliwieniem wyczekiwali występu naszych siatkarzy. Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 13.00. Berlin Recycling Volleys, zwyciężył z drużyną, która od sezonu 2007/2008 nie schodzi z podium mistrzostw swojego kraju - Posojilnicą Aich/Dob 3:0, czym potwierdził, iż nie przez przypadek wywalczył pierwsze miejsce w turnieju. Drugi mecz rozpoczął się o 15.00. Przeciwnikiem Cerradu Czarnych Radom była  Dukla Liberec, która na swoim koncie posiada tytuł najlepszej klubowej drużyny Europy. Ponadto w ostatnim sezonie Dukla wywalczyła srebrny medal mistrzostw Czech, co uznano za porażkę, dlatego do składu wprowadzono nowych zawodników, aby odzyskać tytuł mistrzowski. Mimo dopingu zebranych kibiców, Polacy przegrali z czeską drużyną 1:3, co spowodowało, iż zdobyli drugie miejsce w turnieju. Wynik ten nie wpłynął negatywnie na nastroje fanów piłki siatkowej, gdyż po zakończonym spotkaniu można było dostrzec uśmiechy na ich twarzach, a tym samym stwierdzić, że miło spędzili niedzielne popołudnie.

Po rozegranych meczach Wójt Gminy Klwów – Piotr Papis – wręczył najlepszym zawodnikom upominki, a każda z drużyn otrzymała pamiątkową statuetkę. Ponadto Wójt powiedział, że podpisał umowę na kolejne lata z Cerradem i pożegnał się ze wszystkimi słowami: „Do zobaczenia za rok!”.

licznik odwiedzin: 0744341
Urząd Gminy Klwów, ul. Opoczyńska 35, 26-415 Klwów, pow. przysuski, woj. mazowieckie
tel.: +48/48/ 671 00 10, 48 671 00 46, 48 671 00 48, 48 671 00 03, fax: +48/48/ 671 00 10 wew. 25, email: ug@klwow.pl, http://www.klwow.pl
NIP: 798-12-91-270, Regon: 000537473